Devlet Kurumları

Korona Virüs Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri telefon Numarası

Tüm dünyayı çok derinden etkileyen, insanların ölümlerine neden olan ve ülkemizde de çok derinden hissedilen Korona Virüs, bir salgın olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından ilan edilmiştir. Profesyonel tedbirlerin alınması ile yayılımı azaltılan ve ülkemizde neredeyse tüm şehirlerde yayılan korona virüs ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı harekete geçerek sağlık kuruluşları başta olmak üzere çeşitli tedbirler almıştır. Bu tedbirler kapsamında yer alan ve virüs semptomlarını gösteren hastaların iletişime geçebilecekleri bir iletişim kanalı kurulmuştur. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan tedbirler bir yandan hasta olanlara veya hastalık şüphesi bulunanlara daha hızlı, daha etkili ve daha doğru bir şekilde tedavi hizmetinin sunulmasını kapsarken bir yandan da sağlık kuruluşlarının belirli bir plan çerçevesinde işlemesini sağlamaktadır. Hastaların ve hastalık şüphesi olanların sağlık kuruluşları ile daha hızlı iletişime geçebilmesi adına özel olarak oluşturulan iletişim kanalları sayesinde virüs belirtisi olan hastalar daha hızlı bir şekilde sağlık kuruluşlarına ulaştırılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Korona Virüs İletişim ve Çağrı Merkezi

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve virüs salgınından etkilenenlerin, etkilendiğini düşünenlerin  sağlık kuruluşları ile iletişime geçebilmelerini sağlayan çağrı merkezleri ve iletişim numaraları şu şekildedir.

  • Ambulans hizmetleri numarası: 112
  • Beyaz kod hizmetleri numarası: 113
  • Ulusal zehir danışma merkezi hizmet numarası: 114
  • Sigara bırakma hattı: 171
  • MHRS iletişim numarası: 182
  • Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi numarası:184

Bu numaraları arayarak Sağlık Bakanlığı çağrı merkezine ulaşarak hizmet alabilirsiniz. Ancak içinde bulunduğumuz durum nedeni ile Korona Virüs tedbirleri kapsamında olası bir virüs rahatsızlığı için doğrudan 112 yi aramanız gerekiyor. Ayrıca SABİM iletişim numarası olan 184 ü de arayabilir, buradan yardım alarak size en yakın ambulans istasyonuna bağlanarak ambulans çağrısında bulunabilirsiniz.

Korona Virüs Danışma Hattı

Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüs ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı www.covid19.tubitak.gov.tr adresi aynı zamanda mevcut vaka sayısı, mevcut vefat sayısı, mevcut iyileşen sayısı gibi tüm rakamları sizlere sunuyor. Bu siteyi ziyaret ettiğinizde merak ettiğiniz tüm konuları öğrenebildiğiniz gibi site de iletişim numarası verilen korona virüs danışma hattı aracılığı ile doğrudan sağlık yardımı ve ambulans hizmeti alabiliyorsunuz. SABİM iletişim merkezi ve çağrı merkezi numarası olarak kullanılan 184 hattı bu dönemde korona virüs danışma hattı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu numarayı aradığınızda kendi durumunuz ile ilgili sağlık desteği alabilir, mevcut belirtileri sorgulayabilir, covid19 hakkında güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

  • Korona Virüs Danışma Hattı Numarası: 184

Korona Virüs Güncel Bilgi Sitesi

Sağlık Bakanlığı ile Tubitak ortaklığında geliştirilen bir internet sitesi olarak kullanıma sunulan www.covid19.tubitak.gov.tr sitesi hem virüs ile ilgili güncel bilgileri öğrenebileceğiniz hem de güncel global makalelerin yer aldığı bir kaynak durumundadır. Siteyi ziyaret ettiğinizde bilgi edinme hizmetinin yanı sıra online korona virüs testi de yapabiliyorsunuz. Ayrıca sitenin duyurular kısmında korona virüs ile ilgili duyuruları da görebiliyorsunuz. Korona virüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan 14 kural ile ilgili detaylı bilgilere de site de ulaşabiliyorsunuz. Sitenin iletişim sayfası aracılığı ile korona virüs ile ilgili merak ettiğiniz, bilgi almak istediğiniz tüm konuları iletebiliyor ve geri dönüşler ile bilgi alabiliyorsunuz.

Korona Virüs Bilgi Siteleri

Sağlık Bakanlığı ile Tubitak arasında imzalanan anlaşma sonrasında hayata geçirilen www.covid19.tubitak.gov.tr sitesi dışında güncel vaka sayılarına ve bilgilerine Sağlık Bakanlığı internet sütesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Sağlık Bakanlığı bu konuda profesyonel olarak hizmet veren bir internet sitesine sahip olduğu gibi güncel vaka sayılarını ve toplam vaka sayıları günlük olarak site de yayınlamaktadır. Ayrıca korona virüs ile ilgili olarak sormak istediklerinizi, mrak ettiklerinizi veya değişkenlik gösteren belirtiler ile ilgili olarak en net bilgileri bu site üzerinden kısa süre de öğrenebiliyorsunuz. Sağlık Bakanlığı internet sitesi resmi bir site olup bu site de yayınlanan tüm bilgiler resmi bilgiler ve doğru bilgilerdir. Sağlık Bakanlığı iletişim adreslerinin yanı sıra Cimer iletişim numaralarını kullanarak Korona virüs hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Doğru ve güncel bilgilere ulaşabileceğiniz iletişim kanalları olarak bu kanallar sizlere sunulmuştur.

YORUM YAP KAZAN

 "Korona Virüs Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri telefon Numarası" Kampanyası için Yorum Yapın.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı