Devlet Kurumları

PTT Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

PTT, ülkemizde çok uzun yıllardır varlığını sürdüren posta, telefon ve telgraf şirketidir. Kamu sermayeli olan şirket, uzun yıllardan beri Türkiye’de varlığını sürdürmektedir. PTT ilk açıldığı günde Türkiye yoktu, Osmanlı Devleti vardı, çünkü kuruluş tarihi 1840 yılıdır. O yıllarda telgraf, en teknolojik iletişim kaynağıydı, daha sonra telefonunda ortaya çıkması ile beraber, PTT, telefon alanında da hizmet sunmaya başladı. PTT’nin çok sayıda müşterisi vardır. Türkiye çapında sıradan bir bankaya göre iki kat şubeye sahiptir. Neredeyse 10 bini aşkın şubesi ve PTT Matik’i bulunan PTT, pek çok banka hizmetlerini de sunmaya başladı. 

PTT Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

PTT’nin sayısız müşterisi olduğundan dolayı, müşteri hizmetlerine erişim de epey zorludur. Bu nedenle PTT müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için, direkt bağlanma yöntemlerini biliyor olmanız gerekir.

PTT Müşteri Hizmetlerine En Hızlı Şekilde Nasıl Bağlanılır?

PTT müşteri hizmetlerine hatta beklemeden en hızlı şekilde bağlanabilmek için, 444 1 788 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Eğer telesekreterin sizden isteyeceği talimatlar doğrultusunda devam ederseniz, müşteri hizmetlerine bağlanmanız, çoğu zaman için epey zor olabilir. PTT müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra hemen bağlanabilmek için aşağıdaki adımları takip edin.

1- Öncelikle 444 1 788 numaralı, PTT müşteri hizmetlerine ulaşmalısınız.

2- Sizi karşılayacak sesli yanıt sisteminde önce 2’yi sonra 1’i ve sonra tekrar 1’i tuşlamanız gerekiyor.

3- Tüm bu işlemlerden sonra çağrınız acil olarak işaretleniyor ve hatta beklemeden en hızlı şekilde müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsunuz.

PTT İletişim E-mail Adresi

PTT ile iletişim kurmak için, e-mail adresini kullanabilirsiniz. E-mail adresi sayesinde PTT ile hızlı bir şekilde iletişim kurmak mümkün olmaktadır. Bunun için yapmanız gereken tek şey, PTT iletişim e-mail adresini kullanmak olabilir. PTT’nin e-mail adresi aşağıda verilmiştir. Bu adrese gmail veya hotmail gibi sağlayıcıları kullanarak mail gönderebilirsiniz.

PTT E-mail adresi: info@ptt.gov.tr

PTT Canlı Destek İletişim Adresi

PTT ile acil olarak canlı desteği kullanarak iletişim kurabiliyorsunuz. Bunun için, sitede bulunan canlı destek hattını kullanabilirsiniz. Canlı destek hattı telefon numarası aşağıda verilmiştir. Bu numara üzerinden PTT ile hızlı bir şekilde iletişim sağlamak mümkün olmaktadır.

PTT Canlı Destek İletişim Adresi

PTT Faks (Belgegeçer) Numarası

PTT’nin faks numarasının aşağıda verdik, bu numara ile hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Genelde kurumsal firmaların iletişim kurmak için kullanmış olduğu faks numarasını sizler de kullanabilirsiniz. Kurumsal firma iseniz, hızlı bir şekilde iletişim sağlamak için, faks ile iletişim kurmayı tercih edebilirsiniz.

PTT Sosyal Medya Hesapları

PTT ile iletişim kurmak için, sosyal medya hesaplarını kullanabilir ve sosyal medya hesapları üzerinden daha hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. PTT, sosyal medya kanalları üzerinden iletişime geçmeniz halinde, sizinle daha hızlı bir şekilde iletişime geçebilirler.

PTT Facebook Hesabı

PTT Youtube Hesabı

PTT Instagram Hesabı

PTT Facebook Hesabı

PTT ile iletişime geçmek için Facebook hesabını kullanabilirsiniz. PTT’nin Facebook hesabı ile iletişim halinde olabilir ve hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. PTT’nin Facebook hesabına sadece bir özel mesaj göndererek iletişime geçebilirsiniz.

PTT Facebook Hesabı

PTT Youtube Hesabı

PTT ile Youtube üzerinden iletişime geçmek için, aşağıda linkini vermiş olduğumuz Youtube kanalına giriş yapın ve herhangi bir PTT videosuna yorum atarak iletişim bilgilerinizi ekleyin. Bu şekilde sizinle hızlı bir şekilde iletişim kuracaklardır. 

PTT Instagram Hesabı

PTT ile Instagram üzerinden iletişim kurmak da çok kolaydır. Bunun için PTT’nin Instagram sayfasına girmeli ve PTT’ye özel mesaj göndermelisiniz, bu şekilde PTT’nin Instagram hesabı ile hızlı bir şekilde iletişim kurmak kolaylaşıyor.

PTT Instagram Hesabı

YORUM YAP KAZAN

 "PTT Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma" Kampanyası için Yorum Yapın.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı