Devlet Kurumları

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, tüm ülkenin sağlıkla ilgili bütün konularıyla ilgilenen bakanlıktır. Doktorların atanması, hemşire, hasta bakıcı atanması konusu başta olmak üzere tüm sağlık işlemleri bakanlık tarafından yapılmaktadır.

Devlet hastaneleri ve özel hastaneler Sağlık Bakanlığına bağlıdır. Ülkede yaşayan herkesin sağlığını ilgilendiren konularda tek yetkili olduğu için Sağlık Bakanlığı son derece önemlidir.

 • Sağlık Bakanlığına kısa sürede ulaşmak son derece önemlidir.
 • Salgın hastalıklarla mücadele ve afet durumlarında verilecek hizmetleri başarıyla sürdürmektedir.

Sağlık Bakanlığı Online İletişim Merkezi

Bakanlıklara online iletişim olması çok önemlidir. Sağlık Bakanlığı online iletişim konusunda ön planda ve kolay ulaşım sağlayan bir bakanlıktır.

İletişim noktasında sağlık bakanlığına ait tüm kanalların telefon numaraları geniş bir şekilde sayfada sunulmaktadır. Ayrıca Bakanlığa ait sayfalar ya da Sağlık Bakanının gönderdiği mesajlar da bu kısımda yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı Online İletişim Formu

Sağlık hizmeti alan vatandaşların bu hizmetlerle alakalı görüşlerini bakanlığa iletmeleri gerektiğinde online form iletişim kanalını kullanabilir. Telefon yoğunluğunu beklemek istemeyen kişiler açısından özellikle şikayetlerini iletecekleri form son derece önemlidir.

 1. Sağlık Bakanlığı sayfasında yer alan yönlendirme ile bilgi edinme kısmına ulaşmak mümkündür.
 2. Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi SABİM’e ulaşmak ve bilgi edinmek mümkündür.
 3. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER üzerinden de bakanlığa ulaşmak mümkündür.

Aldığınız sağlık hizmetleriyle ilgili tüm istek, öneri ve şikayetlerinizi çok kısa sürede bildirebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı e-mail İletişim Kanalları

Sağlık Bakanlığı ile hastaneler arasındaki yazışmalarda mail iletişimi tercih edilebilmektedir. Sağlık Bakanlığı SABİM resmi mail adresi olan sabim@saglik.gov.tr üzerinden iletişim kurmak mümkündür.

Ayrıca müracaat edilmesi durumunda gerekli şartları sağlayan kişiler @saglik.gov.tr uzantılı mail adresi alabilmektedir. Sağlık Bakanlığı ile yazışmalarda sadece @saglik.gov.tr sahip mail adresleri dikkate alınmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Telefon Numarası İletişimi

 • En hızlı ulaşılması gereken kurumlar arasında ilk sırada Sağlık Bakanlığı yer almaktadır.
 • Sağlık Bakanlığı ulaşım hatlarının genellikle 3 haneden oluşan numaralardır ve acil çağrı kategorisinde kabul edilmektedir.
 • Telefonunuzda şebeke olmasa ya da borcundan dolayı hattınız kapalı dahi olsa sağlık bakanlığın tüm numaralarına ulaşmanız mümkündür.

Sağlık Bakanlığı genel merkezi, hukuk müşavirliği, ilaç kurumu, halk sağlığı müdürlüğü başta olmak üzere tüm genel müdürlük merkezi numaraları sunulmuştur. Bakanlıkla iş yapmak isteyen kişiler genel müdürlük numaralarına ulaşabilmektedir.

 • Sağlık Bakanlığı Acil Ambulans Numarası: 112
 • Sağlık Bakanlığı Beyaz Kod Numarası: 113
 • Sağlık Bakanlığı Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM) Numarası: 114
 • Sağlık Bakanlığı Sigarayı Bıraktırma Hattı: 171
 • Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Numarası: 182
 • Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Numarası: 184

Sağlık Bakanlığı Resmi Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan bakanlıklar arasında yer alan Sağlık Bakanlığı, bu yönüyle vatandaşları gelişmelerden anında haberdar etmektedir.

Özellikle afet ve salgın dönemlerinde öne çıkan haber alma konusunda ön plana çıkan Sağlık Bakanlığı, profesyonel bir şekilde bu hesapları kullanmaktadır.

Bakanlığa ait çağrı merkezlerini aramak istemeyen kullanıcılar sosyal medya üzerinden yorum yaparak mesaj göndermektedir. Özellikle gündemdeki sağlıkla ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen kullanıcıların bu hesapları takip etmeleri önerilmektedir.

YORUM YAP KAZAN

 "Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası" Kampanyası için Yorum Yapın.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı