Devlet Kurumları

PTT Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

1840 yılında kurulan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, ülkemizde posta hizmeti veren en eski kuruluşlardan birisi olarak da bilinmektedir. 2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin getirdiği bir kanun ile anonim bir şirket haline gelen PTT oldukça eski bir kuruluş olmasına rağmen her geçen yıl kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmektedir. Geçmişte yalnızca posta, telgraf ve telefon gibi hizmetler sunarken günümüzde ise çok geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet etmektedir. Son derece yaygın olarak tercih edilen ve en güncel teknolojik gelişmeleri müşterilerine sağlayan PTT ayrıca kaliteli PTT iletişim kanalları ile de bilinmektedir. PTT iletişim kanalları sayesinde PTT müşterileri, PTT’den yaptıkları işlemlerde herhangi bir problem yaşamaları halinde sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm getirebilmektedir.

PTT Çağrı Merkezi

Yüzde yüz müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket eden Türkiye’nin en eski kurumlarından olan PTT’nin bünyesinde vatandaşlar bütün hizmetlerde kurumsal yardım ve destek alabilmektedir. PTT hizmetleriyle alakalı olarak meydana gelen aksamalar, gecikme ya da talepler için PTT tarafından belirlenen kurumsal müşteri kanalları kullanılarak destek sağlanabilmektedir. PTT çağrı merkezi adı altında müşterilere sunulan telefon numarası 7 gün 24 saat aramalara açık olup müşterilerin sorunlarına hızlı çözümler bulabilmektedir. PTT’ye ait olan online yardım kanalları ve benzeri diğer iletişim kanalları ise PTT tarafından müşterilere sunulan farklı yardım platformlarına örnek olarak verilebilmektedir.

PTT İletişim E – Posta Adresi

PTT müşterileri, PTT hizmetleri dahilinde karşılarına çıkabilecek olan bütün sorunlar için etkili çözümleri PTT iletişim kanallarından alabilmektedir. PTT tarafından her bir müşteri için olabilecek en şeffaf şekilde verilen PTT desteği, dileyen kullanıcılara çağrı merkezi üzerinden dileyen kullanıcılara online iletişim adreslerinden birisi olan e – posta adresi üzerinden sağlanabilmektedir. Buna göre PTT müşterileri, aşağıda yer alan PTT iletişim e – posta adresini kullanarak PTT ile direkt olarak resmi yazışma yapabilmektedir.

PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

PTT tarafından verilen bütün hizmetler için PTT kullanıcılarının müşteri hizmetlerini aramaları mümkün olmaktadır. PTT tarafından ayrıca konuşma ve işitme engeli olan vatandaşlar için SMS aracılığı ile yardım kanalları da bulunmaktadır. İşitme ve konuşma engeli olan vatandaşlar, 0312 309 59 13 numarası üzerinden diledikleri an SMS yardımı alabilmektedir. Bunun dışında diğer vatandaşlar ise aşağıda yer alan PTT müşteri hizmetleri telefon numarasından PTT’nin tecrübeli destek ekibi ile irtibata geçebilmektedir.

  • PTT müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası: 444 1 788

PTT Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma

PTT çağrı merkezini arayan PTT müşterileri, uzun süre beklemek istemedikleri zamanlarda PTT müşteri temsilcisine direkt bağlanma yöntemini tercih edebilmektedir. Bunun için de 444 1 788 numarası arandıktan sonra sırası ile 2 – 1 – 1 tuşlarına basılması yeterlidir. Söz konusu adımların takip edilmesi halinde doğrudan müşteri temsilcilerine bağlanmak mümkün hale gelebilmektedir.

PTT Şikayet Hattı

PTT müşterileri, PTT’den hizmet alırken karşılarına çıkan problemlerin çözülebilmesi için birbirinden farklı şikayet kanallarını kullanabilmektedir. İster çağrı merkezi ister canlı yardım üzerinden iletebilecek olan şikayetler PTT yetkilileri tarafından çok kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulabilmektedir.

 PTT Resmi Sosyal Medya Hesapları

Son dönemlerde PTT’de diğer pek çok kurum ve kuruluş gibi sosyal medya hesaplarına ağırlık vermeye başlamıştır. En son duyuru ve haberleri müşterilerine PTT resmi sosyal medya hesapları üzerinden ileten PTT bu hesaplar üzerinden müşterilerinin soru, istek, öneri ve şikayetlerine de yardımcı olmaktadır. Buna göre PTT ile ilgili yaşadıkları her türlü sorunda elektronik ortam üzerinden kesintisiz ve canlı şekilde yardım alabilmek isteyen PTT müşterilerine kurumun sosyal medya hesaplarından dilediklerini tercih edebilecekleri söylenebilir. PTT’nin en hızlı yanıt veren iletişim kanallarından birisi olan PTT resmi sosyal medya hesaplarının tamamı ise aşağıdaki gibidir:

Söz konusu PTT resmi sosyal medya hesapları, 7 gün 24 saat müşteri kullanımına açıktır. Müşteriler de günün herhangi bir anında yaşadıkları problemleri Facebook, Twitter ya da Instagram üzerinden PTT’nin deneyimli teknik servis ekiplerine iletme imkânlarına sahip olmaktadır.

YORUM YAP KAZAN

 "PTT Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası" Kampanyası için Yorum Yapın.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı