Teknoloji

Facebook Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Uzun yıllardan beri hem Türkiye’de hem de dünyada en çok tercih edilen ve milyarlarca sosyal medya kullanıcısının gözbebeği olan Facebook, en köklü ve en sevilen sosyal medya mecraları arasında gelmektedir. Bünyesinde Whatsapp, Instagram ve benzeri pek çok popüler uygulama da barındıran Facebook, sosyal medya kullanıcılarına geniş yelpazede seçim olanakları sunabilmektedir. Sosyal medya platformu Facebook’ta bazı zamanlarda kullanıcıların hesaplarına erişimin engellenmesi, bir gönderi ya da kullanıcı şikayet etme, hesap çalınması bildirimi gibi sebepler için Facebook müşteri temsilcileri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Böyle zamanlarda diğer birçok sosyal medya mecrasının aksine Facebook ile doğrudan telefon üzerinden iletişime geçilememekte ve bunun yerine daha farklı Facebook iletişim kanalları tercih edilebilmektedir.

Facebook Çağrı Merkezi

Facebook uygulaması ya da kişisel hesaplarıyla alakalı yaşadıkları bütün problemlerde Facebook kullanıcıları geri bildirim yani feedback yaparak sorunlarını iletebilmektedir. Facebook çağrı merkezi müşteri hizmetleri numarası bulunmadığı için Facebook kullanıcıları bütün işlemlerini internet ya da mobil Facebook uygulaması üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Türkiye ve dünyanın en popüler sosyal medya kanallarından birisi olan Facebook’ta yaşadıkları sorunların çözümü için sosyal medya kullanıcılarının internet üzerinden destek veren yardım araçlarını kullanmaları mümkün olabilmektedir.

Facebook Yardım Merkezi

Facebook tarafından oluşturulan yardım merkezi, yardım topluluğu sayfası ile Facebook kullanıcılarının karşılaştıkları problemlerin çözümü için izlenmesi gereken yolları göstermektedir. Genellikle şikayet etme, Facebook hesaplarının çalınması ve benzeri hak ihlalleri için Facebook yardım merkezi üzerinden sosyal medya kullanıcılarının isteklerine hızlı bir şekilde yanıt verilebilmektedir. Sosyal medya uygulaması Facebook ile irtibata geçebilmek adına belirlenen yöntemler haricinde daha farklı bir yol tercih etmek ise şu an itibariyle mümkün değildir. Bundan dolayı Facebook ile ilgili yaşanan bütün problemler için aşağıda yer alan linklerin tıklanabileceği söylenebilir.

Söz konusu sayfalar üzerinden Facebook kullanan kişiler, diledikleri gibi yardım hizmeti alabilmektedir. İlk kez hesap açmış olan ya da mevcut hesaplarında problem yaşayan bütün kullanıcılar, bu yardım bölümleri üzerinden Facebook yetkilileri ile etkileşime geçebilmektedir.

Facebook kullanıcıları, hesaplarının çalınması ya da hesaplarından zararlı paylaşımlar yapan farklı kişilerin tespit etmeleri halinde Facebook uygulaması üzerinden şikayet sayfasını ve yardım bölümlerini kullanarak işlemlerini sürdürebilmektedir. Neredeyse her kurumsal firmada olduğu gibi Facebook uygulamasından da meydana gelen problemler için Facebook şirketine geri bildirim gönderilebilmektedir.

Facebook Şikayet Sayfası

Facebook kullanıcıları, hesaplarını çaldırmaları halinde ya da farklı herhangi bir problemde Facebook şikayet sayfası üzerinden Facebook yöneticileri ile irtibata geçebilmektedir. Buna göre Facebook şikayet sayfalarına nereden ulaşabileceklerini merak edenlere aşağıda yer alan bağlantılara tıklayabilecekleri söylenebilir.

Bahsi geçen adresler üzerinden Facebook kullanıcıları şikayetlerini edebilmektedir. Türkiye’nin en popüler fotoğraf, video ve mesajlaşma uygulaması olarak da bilinen Facebook da kurumsal yapısı ile Facebook kullanıcılarının her türlü şikayetini kısa sürede çözüme kavuşturabilmektedir.

Facebook kullanıcıları ayrıca yine Facebook yardım merkezi üzerinden Facebook’ta yayınlanan kötü amaçlı ve uygunsuz paylaşımları, farklı hesapları taklit eden hesapları, çıplaklık içeren paylaşımları, taciz ve hakareti de yine anında Facebook web sitesi ya da mobil uygulama aracılığı ile şikayet edebilmektedir.

Facebook Müşteri Hizmetleri Telefon Numaras

Sosyal medya uygulaması Facebook, yalnızca çevrimiçi platformlar aracılığı ile hizmet sağlaması nedeniyle Facebook’a müşteri hizmetleri telefon numarası gibi çağrı merkezi numaraları ile ulaşılması mümkün değildir. Yurtdışı merkezli olarak hizmetlerine devam eden Facebook, dünyanın en ünlü sosyal medya uygulamalarından birisi olarak her ülkede bir çağrı merkezi bulundurmak yerine Facebook yardım merkezi üzerinden kullanıcılarının sorunlarına çözüm getirmektedir. Bundan dolayı Facebook’ta sorun yaşayan Facebook kullanıcılarının problemlerinin çözüme kavuşabilmesi için ya mobil uygulamayı ya da web sitesini tercih etmeleri gerekmektedir. Geri bildirim sayfaları aracılığıyla Facebook ile irtibata geçilmesiyle birlikte neredeyse bütün problemler hızlı bir şekilde çözülebilmektedir.

Facebook Hesap Sorunları İletişim

Sosyal medya mecraları arasında kalitesi ve kolay kullanımı ile ön plana çıkan Facebook uygulamasında hesap silme, hesap çalınması, hesap dondurma ya da taklit hesapların varlığı gibi durumlarda Facebook ile iletişime geçebilmek için yine Facebook yardım merkezini kullanmak gerekmektedir. Facebook’a gönderilebilecek olan geri bildirimlerden sonra e – posta aracılığı ile ya da SMS’le gönderilen onay kodu üzerinden hesap kurtarma işlemleri yapılabilmektedir. Bu da Facebook hesap sorunlarında müşteri hizmetleri telefon numarası olmadan da Facebook kullanıcılarının hesap sorunlarını çözebilmelerine imkan vermektedir.

YORUM YAP KAZAN

 "Facebook Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası" Kampanyası için Yorum Yapın.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı